Nowy samochód to przez wiele osób oznaka bogactwa. Nie każdego bowiem stać na zakup samochodu bezpośrednio z salonu. Alternatywą może być zakup auta używanego.

Kupowanie samochodu używanego - Wezowy-pamietnik.plBezpieczeństwo zakupu

Przeciwnicy kupowania samochodów używanych wskazują, że podstawową problemem takich transakcji jest nieznana prawdziwa historia takiego pojazdu. Niestety, ale często można spotkać nieuczciwych handlarzy, którzy nie są w porządku i chcą sprzedać nam samochód niezupełnie sprawne technicznie lub z historią wypadkową, którą chcą ukryć. Aby uniknąć taki podejrzanych praktyk należy zachować szczególną ostrożność. Kupowanie bezpośrednio od właściciela obarczone jest ryzykiem i jeżeli nie mamy doskonałej wiedzy co trzeba sprawdzić, warto wówczas skorzystać z pomocy osoby znajomej, która w naszym imieniu oglądnie auto i oceni jego faktyczny stan.

Przywileje związane z gwarancją

Można również wybrać alternatywną opcję. A mianowicie udać się do komisu samochodowego. Niestety i w tym przypadku zdarzają się nierzetelni handlowcy. Jednak jest ich zdecydowanie mniej niż w przypadku osób prywatnych. Ponadto, jeśli kupimy auto w komisie, mamy określone przywileje związane z gwarancji – http://auto-bzyk.com.pl. Komis samochodowy oferuje do sprzedaży zarówno pojazdy własne, jak też pośredniczy w sprzedaży aut, które nie są jego własnością, a jedynie zostały przyjęte w komis do momentu ich sprzedania. Bez względu na to, jeśli komis to strona uczestnicząca w procesie kupna- sprzedaży, odpowiada on za udzielenie zabezpieczenia praw kupującego. Ważne są tu kwestie związane z faktem czy podmiot kupująca jest osobą fizyczną czy firmą. Od tego zależy rodzaj praw przysługujących kupującemu. Obowiązują wówczas inne podstawy prawne, jakie regulują detale zabezpieczenia.

Powiązane artykuły: