Sport,

Gdzie kibicować? Mecze reprezentacji, to nie tylko piłka nożna

Piłka nożna jest szczególnym sportem. Dyscyplina ta przyciąga przed ekrany telewizorów wielu kibiców, którzy chcą oglądać mecze z udziałem swoich ulubionych drużyn. Jednak nie wszyscy lubi piłkę nożną. Jakie jeszcze sporty sprawdzą się świetnie podczas rodzinnego kibicowania?

Mecze reprezentacji - Wezowy-pamietnik.plWybór dyscypliny dla siebie

Wbrew pozorom wybór jest naprawdę wielki. O naszej rewelacyjnej piłce ręcznej chyba nie trzeba nikomu przypominać. Mecze reprezentacji naszych piłkarzy ręcznych cieszą się równie wielką popularnością. Sukcesy drużyny sprawiają, że mecze piłki ręcznej stają się tak samo popularne jak piłki nożnej. Jednak warto pamiętać, że możliwości kibicowania nie kończą się tylko na meczach piłki ręcznej lub nożnej. Do rodzinnego kibicowania zachęcić może także koszykówka, która w naszym kraju zyskuje coraz więcej pasjonatów.

A może trochę inaczej?

Z roku na rok można zauważyć trend, zgodnie z którą wzrasta zainteresowanie również innymi, niekoniecznie związanymi z piłką wszelaką sportami. Duże znaczenie w rodzinnym kibicowaniu zyskuje np. żużel. Są to wyścigi motocyklowe, w których motocykliści ścigają się na zamkniętym obiekcie. Tor jazdy zbliżony jest do owalu, a podłoże wysypane jest żużlem. Motocykle, jakie są wykorzystywane w tym sporcie różnią się od tradycyjnych maszyn. Nie mają one ani skrzyni biegów ani hamulców. W Polsce kibice nazywają żużel również czarnym sportem. Nazwa ta pochodzi z czasów kiedy nawierzchnia torów wyścigowych wysypywana była wyłącznie czarnym żużlem. Obecnie został on zmieniony na specjalne mieszanki sypkie, w których bazą jest sjenit lub granit.

Powiązane artykuły: