Endermologia - Wezowy-pamietnik.plKażda kobieta chciałaby stawać się jak najurodziwsza. Starają się to jednak uzyskać na mnóstwo sposobów. Niektóre poddają się trudnym zabiegiem, kolejne próbują organicznych sposobów, a jeszcze kolejne nieskomplikowanych zabiegów takich jak właśnie zabiegi Endermologiczne.

Metoda ta to nic innego jak rodzaj masażu, wykonywanego maszynowo, co pozwala powiększyć siłę nacisku. Właśnie dzięki temu, zabiegi te są tak efektywne. Ciśnienie działa na tkankę łączną, co pozwala wyrównać skórę, uwolnić się od cellulitu,odpręża mięśnie, a nawet wygładza rozstępy i blizny. To właśnie od ich likwidacji rozpoczęła się ta specjalizacja.

Endermologia – jak wygląda zabieg?

Zabieg sterowany jest mechanicznie. Pacjent odbywa go w specjalnym, przylegającym do ciała kombinezonie, który uniemożliwia kontakt głowicy złożonej z dwóch rolek masująco-ssących z gołym ciałem i chroni tym samym ciało przed możliwymi uszkodzeniami oraz powoduje lepszy poślizg rolkom.

Plusy endermologii

Osoba wykonująca zabieg prowadzi maszynkę złożoną z dwóch walców masująco-ssących, która dzięki podciśnieniu powoduje powstanie fałdy skórnej. Dzięki temu skóra przybiera formę fali, rolowanej dodatkowo od wewnątrz i na zewnątrz przy pomocy rolek. Stymuluje to tkankę łączną, przez co zabieg działa na głębokie warstwy skóry i jest sprawniejszy od jakichkolwiek innych metod przeciwko cellulitowi, czy zeszpeceniom. Rolki mocno ugniatają ciało w różnych stronach, co stymuluje krążenie krwi i metabolizm.

Do tego, zabieg pełni również funkcję masażu limfatycznego, dzięki czemu w trakcie trwania masażu na skutek stymulowanego układu limfatycznego z ciała usuwane są toksyny i tłuszcze, a do tego zaczęta zostaje tworzenie elastyny oraz kolagenu, co poprawia elastyczność skóry.

Masaż taki zajmuje około pół godziny, a by efekty były, akceptowalne potrzeba serii 10-15 masaży. Poleca się stosować je równolegle z odpowiednim dla organizmu stylem życia oraz uprawianiem, aktywności fizycznej, a dla skuteczniejszego oczyszczenia organizmu z toksyn – wypijania minimum dwa litry wody codziennie. Jeden masaż to koszt od 150zł do 300zł zależnie od tego czy kombinezon jest darmowe czy nie, iod tego, czy kupujemy pasmo zabiegów, czy pojedynczy masaż).

Stanowczo warto skorzystać z takiego zabiegu przynajmniej by spróbować. Najlepiej w salonie oferującym zabiegi z wykorzystaniem maszyny LPG Alliance – najlepszego i najnowocześniejszego z istniejących.

Endermologia – przeciwskazanie

Pomimo ogromu zalet tych zabiegów, istnieją też przeciwwskazania do ich przeprowadzania. Należą do nich między innymi ciąża karmienie piersią, okres pięciu miesięcy od porodu i nawet do ośmiu po cięciu cesarskim, skłonności do żylaków i naczyniaków, ostry stan chorobowy, czynny rak, zapalenie żył, rak skóry, lub dermabrazja. bardziej dogłębnych oświadczeń o ograniczeniach powinno się szukać na stronach salonów oferujących te zabiegi. Przedstawiamy Państwu przykład witryny salonu oferującego zabiegi endermologii: https://www.mindful.org.pl/endermologia-lpg-alliance-katowice.

Podsumowując Endermologia jest najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na walkę z cellulitem, bliznami, rozstępami i obwisłą skórą. Na dodatek jest łatwo dostępna niezbyt kosztowna w porównaniu z innymi zabiegami walczącymi z tego typu przypadłościami, i nie powoduje niedogodności dla osoby poddającej się zabiegowi, takich jak ból czy konieczność rekonwalescencji.

Powiązane artykuły: