Dom i ogród,

Samodzielne wykonanie balustrad – gdzie kupić materiały?

Balustrady są to specjalne zabezpieczenia, które instaluje się na schodach, balkonach czy tarasach. Umieszczane są na krawędzi, zabezpieczając przed wypadnięciem, a dodatkowo pełnią również funkcję ozdobną.

Wykonanie balustrady - Wezowy-pamietnik.plMateriały z których wykonuje się balustrady

Wyróżnia się kilka rodzajów balustrad. Od balustrad pełnych, które są wykonane w całości np. z cegieł albo betonu, a na ich szczycie umieszczone są specjalne parapety lub poręcze. Innym rodzajem są balustrady z pionowych elementów, tzw. tralek. Są one wykonane najczęściej z drewna, kamienia lub betonu oraz metalu. Elementy pionowe są w sposób stały połączone z stelażem na dole i poręczą na górze. Ostatnim typem balustrad są konstrukcje wykorzystujące słupki pionowe. Taka konstrukcja pozwala na montaż różnego typu tworzywa pomiędzy tymi słupkami.

Zlecić wykonanie firmie, czy spróbować samodzielnie?

Sporo osób rozważa czy balustrady w domu robić samodzielnie czy zlecić ich wykonanie fachowcom. Wiele zależy od tego, jaki rodzaj balustrady wybierzemy, gdzie ona ma zostać zamontowana, ale kluczowe są też nasze umiejętności oraz wiedza. Warto pamiętać, że aby wykonać balustradę trzeba mieć również odpowiednie narzędzia. Pozostawienie pracy specjalistom jest na pewno doskonałym wyborem gdy chcemy, żeby praca została wykonana szybko, sprawnie i zawodowo. Jednak usługi firmy wiążą się z dużo większymi nakładami finansowymi. Dlatego też alternatywą może być samodzielne zrealizowanie takiej balustrady. Wówczas odchodzą nam koszt związane z robocizną. Pozostanie tylko koszt materiałów, z jakich chcemy balustradę wykonać. Warto zorientować się czy w naszej okolicy jest hurtownia wyrobów ze stali nierdzewnej – http://www.stalnierdzewna.biz.pl. Zakupy w hurtowni posiadają sporo plusów, wśród których wskazać można duży wybór oraz niższą cenę niż w sklepach.

Powiązane artykuły: